Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 51

Θέσεις εργασίας στην Κύπρο

1) Το Ιδιωτικό Νοσοκομείο Ευαγγελισμός αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα και άρτια εξοπλισμένα Ιδιωτικά Νοσηλευτήρια στην Κύπρο.
Βρίσκεται στο κέντρο της επαρχίας Πάφου και παρέχει υψηλής ποιότητας υπηρεσίες υγείας.
Στα πλαίσια επέκτασης και ανάπτυξης, σε συνάρτηση με τις ανάγκες που προκύπτουν μέσω του ΓΕΣΥ δέχεται αιτήσεις Ιατρών Ακτινολόγων.
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο Email: hr1@evangelismos.com.cy για περαιτέρω πληροφορίες επικοινωνήστε στο 26 848 013.

2) Το Ιπποκράτειο Ιδιωτικό Νοσοκομείο στη Λευκωσία-Κύπρο, ζητά να προσλάβει Ιατρό Ακτινολόγο για πλήρη απασχόληση.

Βασικά Καθήκοντα και Ευθύνες
  • Διεκπεραίωση ακτινολογικών εξετάσεων χρησιμοποιώντας τα συστήματα απεικόνισης που διαθέτει το Νοσοκομείο.
  • Γραπτή διάγνωση των απεικονιστικών εξετάσεων.
  • Επικοινωνία και συζήτηση των αποτελεσμάτων με τους κλινικούς γιατρούς.
  • Προγραμματίζει, οργανώνει, επιβλέπει, συντονίζει, ελέγχει και καθοδηγεί κατώτερο προσωπικό.
  • Ενεργεί σύμφωνα με τις πολιτικές και διαδικασίες του Τμήματος, οι οποίες  βρίσκονται σε εναρμόνιση με το νομοθετικό πλαίσιο και τους κανόνες δεοντολογίας, με γνώμονα την παροχή ποιοτικών υπηρεσιών προς τους ασθενείς και πελάτες του Νοσοκομείου.
  • Συνεργασία με τους συναδέλφους, υφιστάμενους, προϊστάμενους, συνεργάτες, Ιατρούς, ασθενείς και με όποιους έρχεται κατά καιρούς σε επαφή.
ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ
  • Κάτοχος αναγνωρισμένου Πτυχίου Ακτινοδιαγνωστικής.
  • Εγγεγραμμένος/η στον Παγκύπριο Ιατρικό Συμβούλιο.
  • Προηγούμενη εμπειρία απαραίτητη.
  • Λευκό ποινικό μητρώο.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας, στο γραπτό και προφορικό λόγο.
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική και διοικητική ικανότητα.
  • Υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.
  • Διαχείριση ασθενών και δύσκολων καταστάσεων.
  • Διαχείριση της ομάδας.
  • Άριστες Διαπροσωπικές δεξιότητες καθώς και δεξιότητες επικοινωνίας.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.

3) Το Mediterranean Hospital of Cyprus, ένα υπερσύγχρονο και αναπτυσσόμενο Ιδιωτικό Νοσοκομείο στη Λεμεσό (Κύπρος), με συμμετοχή στο νέο Γενικό Σύστημα Υγείας (ΓεΣΥ) της Κύπρου αναζητεί Ιατρούς για κάλυψη θέσεων Ιατρών Ακτινολόγων για πλήρη και μόνιμη απασχόληση.
Απαιτούμενα Προσόντα

• Ιατρός με Ειδικότητα στην Ακτινολογία
• Εγγεγραμμένος/η στο Μητρώο Ιατρών Κύπρου ή σε άλλη χώρα μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης
• Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.
• Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

Το προσφερόμενο πακέτο απολαβών ξεκινά από €100.000 (μεικτά) ετησίως, συμμετοχή σε πρόγραμμα συνεχούς εκπαίδευσης και μεγάλες προοπτικές ανέλιξης σε ένα δυναμικό νοσοκομειακό περιβάλλον.

Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα

1) Η Affidea αναζητά για την Αττική Ιατρό Ακτινολόγο.

Απαραίτητα προσόντα:
- Πτυχίο ιατρικής σχολής ειδικότητα ακτινολογίας
- Προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε Τμήματα Υπερηχογραφημάτων /Ακτινογραφιών /Μαστογραφία /ΜΟΠ
- Πολύ καλή γνώση αγγλικών
- Συνέπεια και επαγγελματισμός
- Προσήλωση στην παροχή υψηλής ποιότητας υπηρεσιών
- Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα εργασίας

Προσφέρουμε:

- Ικανοποιητικές αποδοχές
- Σύγχρονο περιβάλλον υψηλών απαιτήσεων
- Άριστες συνθήκες εργασίας
- Συνεχής εκπαίδευση, ανάπτυξη και εξέλιξη

2) Η ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε., μέλος του Ομίλου INTERAMERICAN, ζητά: ΑΤΡΟ - ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΗ.
Ο/Η κάτοχος της θέσης θα προσφέρει ιατρικές υπηρεσίες στο Εργαστήριο Ιατρικών Απεικονίσεων της Αθηναϊκής Κλινικής.
Οι κατάλληλοι υποψήφιοι πρέπει να διαθέτουν:
Άριστες γνώσεις του αντικειμένου, υπευθυνότητα, ακεραιότητα, προσαρμοστικότητα, δυναμισμό, ευελιξία και ικανότητα ομαδικής συνεργασίας.

3) Πατήστε εδώ για να δείτε την αγγελία για θέσεις Ακτινολόγου στην Θεσσαλονίκη.

4) Πατήστε εδώ για να δείτε την αγγελία για Επιμελητή Α ή Β στο Ωνάσειο Καρδιοχειρουργικο Κέντρο.

Θέσεις εργασίας στη Γαλλία

1) Η COSEM ψάχνει για το σύνολο των κέντρων (Παρίσι, Περίχωρα Παρισιού και Περιφέρεια): Ακτινολόγους

-Αμοιβή με μισθό επί των ποσοστών του τζίρου που κάνει
-Συμβόλαιο αορίστου χρόνου (πλήρους ή μερικής απασχόλησης) που ακολουθεί τη διαθεσιμότητα και τον προγραμματισμό τoυ επαγγελματία. Από τη Δευτέρα έως το Σάββατο από τις 9.00 έως τις 19.00 με μια ώρα διάλειμμα για φαγητό.
-Η πρόσβαση στα κέντρα είναι 6 μέρες στις 7 από τις 8.00 εώς τις 19.00, χωρίς ραντεβού για τους γενικούς ιατρούς και τα εργαστήρια.
-Πλεονεκτήματα: επαγγελματική ασφάλιση, σύνταξη, επιπρόσθετη ασφάλιση, επιταγές για φαγητό 7€/μέρα σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, Επιτροπή της επιχείρησης (επιταγές για δώρα, Ταξίδια..)
-Συχνές εκπαιδεύσεις και διεπιστημονικό προσωπικό

Απαιτούνται πτυχίο και ειδικότητα που αποκτήθηκαν σε χώρα ευρωπαϊκής ένωσης, καλή γνώση της γαλλικής γλώσσας, εγγραφή ή δυνατότητα εγγραφής στον γαλλικό ιατρικό σύλλογο.
Αποστολή βιογραφικών: Δήμητρα Καρακατσάνη, τμήμα ιατρικών προσλήψεων της COSEM

Θέσεις εργασίας Ακτινολόγων

Ενημερωθείτε για θέσεις ειδίκευσης σε όλη την Ελλάδα εδώ.

Ενημερωθείτε για θέσεις ειδίκευσης στην Αθήνα εδώ.

Ενημερωθείτε για προκηρύξεις θέσεων ΕΣΥ εδώ.

OK