Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 51

Θέσεις εργασίας στην Κύπρο

1) Private Hospital in Cyprus is currently seeking for a highly skilled, full-time MD Interventional Radiologist to join its expanding Xray/Ultrasound/Mammography department, in response to the increasing demand for Interventional Radiology services at the Hospital.
Applicants would be expected to have wide experience in Interventional Radiology including vascular and non-vascular intervention, and the department would be flexible in accommodating any secondary areas of interest. This position will share in the rotation in supporting IR/DR services., offering the opportunity for a significant equity ownership grant upon partnership.

Required Skills/Abilities:
§  Ability to read diagnostic cases including routine mixed emergency studies, CT, MRI, ultrasound, and x-rays.
§  Excellent patient care skills.
§  Superior critical thinking skills and the ability to interpret complex data

Education and Experience:
§  Completion of medical school, a medical internship, and medical residency in radiology at an accredited medical facility required.
§  Candidates must be subspecialty trained in Interventional Radiology
§  At least, three years of experience required.

The Hospital offers a highly competitive salary with comprehensive benefits along with relocation assistance.

2 Δ είτε την αγγελία για ιατρούς Ακτινολόγους/Ακτινοδιαγνώστες από το Διαγνωστικό Alpha Evresis μέλος του Ομίλου Εταιριών Υγείας ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ

3) Το Διαγνωστικό  Κέντρο Μαγνητικής Τομογραφίας  στη Πάφο στην Κύπρο ζητά να προσλάβει ιατρό ακτινολόγο για πλήρη απασχόληση.

Καθήκοντα:
·  Γνωμάτευση αποκλειστικά εξετάσεων μαγνητικής τομογραφίας

Προσόντα:
·  Πανεπιστημιακός τίτλος σπουδών με αναγνωρισμένη ειδικότητα.
·  Γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.

Προσφέρονται:
·  Ελκυστικό πακέτο απολαβών.
·  Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας.

Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινήσεις παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας στο 00357 – 99513733

4) Το κέντρο μας "Διαγνωστικό Κέντρο Πρόγνωσις" στη Λάρνακα της Κύπρου αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα Διαγνωστικά Κέντρα στο νησί κατέχοντας δύο Μαγνητικούς Τομογράφους, Αξονικό Τομογράφο, Ψηφιακό Ακτινογραφικό, τρείς Υπερήχους, Ψηφιακό Μαστογράφο/Τομοσύνθεση, Α.Τ. Κωνικής Δέσμης και DEXA. Περισσότερα αναφορικά με το Διαγνωστικό μας να βρείτε και στην ιστοσελίδα μας www.prognosismri.com

Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα

1) Κέντρο υπερήχων στα Ιωάννινα ζητά να προσλάβει ιατρό ακτινολόγο για πλήρη ή μερική απασχόληση Ελκυστικό πακέτο απολαβών Τηλ επικοινωνίας 6944242061

2) Όμιλος εταιρειών με ηγετική θέση στο χώρο της Υγείας, στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξής του αναζητά συνεργασία με Ιατρούς Ακτινολόγους με έδρα την Αθήνα, Χαλκίδα και την Θεσσαλονίκη

• Ανταγωνιστικές παροχές
• Σύγχρονο και αξιοκρατικό περιβάλλον

3) Η Affidea, ελληνική θυγατρική εταιρεία του μεγαλύτερου παρόχου υπηρεσιών υγείας στην Ευρώπη, στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της για την στελέχωση των κέντρων του ομίλου με έδρα την Αττική Ιατρό Ακτινολόγο
Απαραίτητα προσόντα:
  • Πτυχίο ιατρικής σχολής ειδικότητα ακτινολογίας
  • Προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε Τμήματα Υπερηχογραφημάτων /Ακτινογραφιών /Μαστογραφία /ΜΟΠ
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Προσήλωση στην παροχή υψηλής ποιότητας υπηρεσιών
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα εργασίας
Προσφέρουμε:
  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Σύγχρονο περιβάλλον υψηλών απαιτήσεων
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση, ανάπτυξη και εξέλιξη

4) Ο Όμιλος Ιατρικού Αθηνών στα πλαίσια της περαιτέρω ανάπτυξης του ενδιαφέρεται να προσλάβει για το Ιατρικό Ψυχικού,  Ιατρό Ακτινολόγο  πλήρους ή μερικής απασχόλησης. Η Εταιρία προσφέρει ένα πολύ ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και δυνατότητα επιτυχημένης καριέρας σ’ έναν από τους δυναμικότερους Ομίλους Υγείας της χώρας.
Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να καλείτε και στο 210 6974029

5) Δείτε την αγγελία που αφορά το Νοσοκομείο "Ελπίς"

Θέσεις εργασίας Ακτινολόγων

Ενημερωθείτε για θέσεις ειδίκευσης σε όλη την Ελλάδα εδώ.

Ενημερωθείτε για θέσεις ειδίκευσης στην Αθήνα εδώ.

Ενημερωθείτε για προκηρύξεις θέσεων ΕΣΥ εδώ.

OK