Θέσεις εργασίας στην Κύπρο

1) Κάντε κλικ στην αγγελία για να δείτε τις θέσεις εργασίας.

2) Private Hospital in Cyprus is currently seeking for a highly-skilled, full-time MD Radiologist to join its expanding Xray/Ultrasound/Mammography department.

In this position, the MD Radiologist will have the following responsibilities:
• Get images and interpret them using Magnetic Resonance Imaging scans (MRIs) and Computer Tomography (CT) scans.
• Communicate and discuss test results with other physicians
• Work with technologists to guarantee image quality
• Musculoskeletal radiology (muscles and skeleton)
• Gastrointestinal radiology (stomach, intestines and abdomen)
• Review and validates PACS to ensure accurate patient procedure image

Required Skills/Abilities:
• Thorough understanding of medical terminology and treatment plans.
• Excellent patient care skills.
• Superior critical thinking skills and the ability to interpret complex data
Education and Experience:
• Completion of medical school, a medical internship, and medical residency in radiology at an accredited medical facility required. Licensed Radiologist who specializes in MRI, CT and X-Ray
• At least, three years of experience required.

The Hospital offers a highly competitive salary with comprehensive benefits along with relocation assistance.

Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα

1) Το Διαγνωστικό εργαστήριο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ με έδρα την Κοζάνη αναζητεί Ιατρό - Ακτινολόγο με αρμοδιότητες: Διαγνώσεις απλού ακτινολογικού και υπερήχων- triplex.
Η εταιρεία προσφέρει: άριστες συνθήκες εργασίας σε σύγχρονο και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον, συνεχή εκπαίδευση, προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης, καθώς και υψηλές αμοιβές.
Στο εργαστήριο λειτουργούν τα εξής τμήματα: Μαγνητικός Τομογράφος 1.5 Tesla, Αξονικός Τομογράφος, Υπερηχοτομογράφος, Έγχρωμο Triplex Αγγείων, 4D ανασυνθέσεις. Επίσης το κέντρο διαθέτει Ψηφιακό Μαστογράφο, Ψηφιακό Ορθοπαντογράφο, Μέτρηση Οστεοπόρωσης και Πλήρες Ακτινολογικό. Επιπλέον λειτουργεί και Μικροβιολογικό Εργαστήριο.

2) Η Adecco HR για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλου Διαγνωστικού Κέντρου στο Ηράκλειο Κρήτης, αναζητά ένα (1) Ιατρό Ακτινολόγο:

Περιγραφή Θέσης
- Διενέργεια πάσης φύσεων υπερηχογραφημάτων & triplex.
- Διάγνωση και γνωμάτευση ακτινογραφιών.

Προφίλ Υποψηφίου
- Απόφοιτος/η Ιατρικής Σχολής (Ειδικότητα Ακτινολογίας ή Ακτινοδιαγνωστικής )
- Αναγνώριση τίτλων σπουδών από το ΔΟΑΤΑΠ σε περίπτωση πτυχίου αλλοδαπής
- Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος στην ακτινολογία
- Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
- Πολύ καλή γνώση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
- Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
- Ομαδικό πνεύμα
- Διάθεση για μάθηση και εξέλιξη

Παροχές Εταιρείας
- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
- Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
- Εκπαίδευση

Για υποβολή βιογραφικού σημειώματος παρακαλούμε πατήστε εδώ: [Για να στείλετε το βιογραφικό σας, κάντε κλικ εδώ.]

3) Ζητείται Ιατρός Ακτινολόγος για μερική ή πλήρη απασχόληση στην Μονάδα Μαγνητικού Τομογράφου του Α’ Εργαστηρίου Ακτινολογίας της Ιατρικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. στο Αρεταίειο Νοσοκομείο.

Θέσεις εργασίας Ακτινολόγων

Ενημερωθείτε για θέσεις ειδίκευσης σε όλη την Ελλάδα εδώ.

Ενημερωθείτε για θέσεις ειδίκευσης στην Αθήνα εδώ.

Ενημερωθείτε για προκηρύξεις θέσεων ΕΣΥ εδώ.

OK